Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=Н619802/2019/7<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 по 11
1.


    Романчук, Л. Д.
    Еколого-біологічні властивості збудника хвороби шютте на сосні звичайній (Pinus sylvestris L.) в умовах лісів Полісся Житомирщини [Текст] / Л. Д. Романчук, П. В. Діденко // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 3-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сосна звичайна--Санітарний стан--Шкідники
Кл.слова (ненормовані):
сосна звичайна, шютте, профілактика, екологія, патології
Анотація: В даній статті висвітленні важливі питання збереження дерев сосни звичайної на якісній і продуктивній основі. Відмічено, що в різних регіонах Житомирщини дерева сосни звичайної за останні роки її вирощування підвищилася її чутливість до хвороби шютте. Вагоме значення сосни звичайної, як хвойної породи, її оздоровча, рекреаційна, а також ресурсна роль у сучасних лісових біоценозах регіону, спонукають до термінового ефективного вирішення проблеми масового всихання з урахування поширення в біоценозах супутніх хвороб.В роботі подані матеріали біологічних властивостей збудника шютте, який уражає сосну звичайну в процесі сходів, вирощування сіянців молодих дерев. Проведено скринінг дерев сосни в п’яти районах області та модифікована бальна шкала ураження її збудником. Відмічено, що в окремих локальних територіях природних біоценозів кількість дерев уражається хворобою від 15 до 30%. Досліджено, що ураження сосни звичайної хворобою шютте викликає значне пригнічення її, яке спонукає підсилення розвитку на уражених деревах та їх залишках кореневої губки і опенька осіннього. Аналіз результатів досліджень дає змогу стверджувати, що збудник хвороби шютте більш інтенсивно поширюється за умов підвищеної вологості та температури повітря. Скринінг поширення хвороби на сосні звичайній надає змогу стверджувати, що відсоток ураження шютте збільшується при зімкнутості молодих соснових насаджень. Цей процес набуває інтенсивності у рослин після 8–15-річного віку їх росту. Подальші наші дослідження будуть зосередженні на вивченні патологічних процесів в умовах Полісся, які базуватимуться на основі широко -планових методичних підходів з вивчення різних видів мікроскопічних грибів, бактерій, вірусів та нематод. Останні, як відомо, здатні бути векторами переносу патогенів різних таксономічних груп. У таких дослідженнях необхідно звернути увагу на комплексний стан ґрунтів, на яких вирощується сосна звичайна: вміст важких металів, токсичних відходів, радіаційного забруднення. В роботі пропонується низка профілактичних заходів боротьби з хворобою шютте, які базуються на традиційних та нових технологіях. Останні пропонуються на використанні біоорганічних композицій на основі полісахаридів, грибів («Біоекофунге» –розробка кафедри фізіології рослин біохімії та біоенергетики НУБіП).


Дод.точки доступу:
Діденко, П. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Карпенко, В. П.
    Вміст сирої клейковини і білка у зерні пшениці полби звичайної за використання біологічно активних речовин [Текст] / В. П. Карпенко, С. В. Павлишин, М. Г. Гнатюк // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 8-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця --Сорти
Кл.слова (ненормовані):
клейковина,білок, пшениця полба звичайна,біологічно активні речовини, гербіцид, регулятор росту рослин
Анотація: З впровадженням у виробництво високоврожайних сортів пшениці валовийзбір зерна зріс, але,при цьому,значно знизилися якіснійогопоказники. У вирішенні даної проблеми безсумнівну значимість має пшениця полба звичайна. Зростання інтересу до цієї культури обумовлено її значною харчовою цінністю. Проте інформації щодо впливу біологічно активних речовинна якісні показники зерна пшениці полби звичайноїобмаль, чим і обґрунтовується актуальність даногодослідження.Метою булоз’ясувати дію в посівах пшениці полби звичайної різних норм гербіциду ПрімаФорте 195, внесених за різних способів використання регулятора росту рослин Вуксал БІО Vita,на якісні показники зерна пшениці полби.Об’єктами дослідження слугували:пшеницяполбазвичайна(Triticumdicoccum(Schrank)Schuebl.)сорту Голіковська, гербіцид Пріма Форте 195, с.е. (діючі речовини–флорасулам 5 г/л, амінопіралід 10 г/л, 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д 180 г/л), регулятор росту рослинВуксал БІО Vita(діюча речовина–витяжка з морських водоростей Ascophyllumnodosum, азот (N)–52 г/л, марганець (Mn) –38 г/л, сірка (S) –29 г/л, залізо (Fe) –6,4 г/л, цинк (Zn) –6,4 г/л).Досліди виконували в польових умовах сівозміни кафедри біології дослідного поля Уманського НУС упродовж 2017–2018 рр. Внесення препаратів проводилиу фазу повного кущіння пшениці полби звичайної (BBCH29) з витратою робочого розчину 200л/га. Якісні показники(білок, клейковину) визначали за ДСТУ 4117: 2007 «Зерно і продукти його переробки. Визначення показників якості методом інфрачервоної спектроскопії»у зразках зерна, відібраного поділянково в польових умовах, з використаннямInfratec1241. Найвищі показники вмісту клейковини одержали у варіантах сумісного застосування гербіциду і регулятора росту рослинна фоні передпосівної обробки насінняцим же регулятором росту рослин. Так, за норми гербіциду 0,5 л/га показник вмісту клейковини становив 31,6%, 0,6 л/га–31,3%, 0,7 л/га–31,0%.Найбільшезростання вмісту білкав зерні полби звичайної також буловідміченоу варіантах комплексногозастосуванняпрепаратів:Пріми Форте 195у нормах 0,5–0,7 л/га + Вуксал БІО Vitaу нормі 1,0 л/гана фоні передпосівної обробки насіння цим же регулятором росту рослин у нормі 1,0 л/т (16,2%,16,0%, і 15,9%, відповідно). Одержані експериментальні данізасвідчили позитивний вплив гербіциду і регулятора росту рослиннаформування якіснихпоказниківзерна пшениці полби звичайної. Разом з тим,підвищений вміст клейковини і білка в зерні пшениці полби звичайної формувалися у разікомплексного застосуваннягербіцидуПрімаФорте 195 у нормах 0,5–0,7 л/га з регулятором росту рослин Вуксал БІО Vita1,0 л/га на фоніпередпосівної обробки насіння цим же РРР у нормі 1,0 л/т.


Дод.точки доступу:
Павлишин, С.В.; Гнатюк, М. Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Грабовський, М. Б.
    Продуктивність кукурудзи на силос та вихід біогазу залежно від густоти стояння рослин [Текст] / М. Б. Грабовський // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 15-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кукурудза --Силосування
Кл.слова (ненормовані):
кукурудза, густота стояння, біогаз, структураврожаю, суха речовина, урожайність
Анотація: Наведено результати вивчення продуктивності гібридів кукурудзи різних групстиглості та виходу біогазу залежно від густоти стояння рослин.Дослідження проводили в 2011–2015 рр. в умовах Науково-виробничого центру Білоцерківського національного аграрного університету. В досліді висівали чотири гібриди кукурудзи: ДП Пивиха (ФАО 180), ДП Галатея (ФАО 260), Моніка 350 МВ (ФАО 380), Бистриця 400 МВ (ФАО 450) за чотирьох густот стояння рослин: 90, 100, 110, 120тис. шт./га.При збільшенні густоти посіву від 90 до 120 тис. шт./га маса качана у гібриду ДП Пивихазменшувалася на 17,1%, у ДП Галатея –на 23,0%, у Моніка 350 МВ –на 21,3%, а у Бистриця 400 МВ –на 26,1%. Гібрид Бистриця 400 МВ мав найбільші значення маси однієї рослини 704,9–911,1 г. Зміна густоти стояння рослин кукурудзи не впливала на вміст сухоїречовини. В залежності від гібриду цей показник був в межах 28,3–32,5%. Максимальний збір сухої речовини відмічено у гібриду ДП Пивиха та ДП Галатея на варіантах з густотою 120 тис. шт./га –13,1 і 13,7 т/га, а у гібридів Моніка 350 МВ і Бистриця 400 МВ за густоти 90 тис. шт./га –15,4 і 16,5 т/га.У гібридів ДП Пивиха і ДП Галатея найвищі показники розрахункового виходу біогазу були на варіантах 110 і 120 тис. шт./га 9,00–9,16 і 9,54–9,59 тис. м3/га. У гібридів Моніка 350 МВ і Бистриця 400 МВ максимальні значення цього показника відмічені за густоти 90 тис. шт./га –10,81 і 11,52 тис.м3/га, а вже за густоти 100 тис. шт./га спостерігається його зменшення на 5,91–7,12%.Рівень загущення посівів кукурудзи впливає на формування елементів структуриврожаю, урожайність зеленої і сухої маси та розрахунковий вихід біогазу.При збільшенні густоти стояння рослин з 90 до 120 тис. шт./га, маса рослин кукурудзи та структурних елементів врожаю: листків, стебла та качана, зменшується на 13,1–26,7%. Спостерігається високий кореляційний зв’язок між виходом біогазу з 1 га і збором сухої речовини (r= 0,97) та урожайністю зеленої маси (r= 0,86). Оптимальним передзбиральним рівнем загущеності посівів, що забезпечує найвищу урожайність зеленої і сухої маси кукурудзи та розрахункового виходу біогазу для гібридів ДП Пивиха і ДП Галатея є 110–120 тис. шт./га, для гібридів Моніка 350 МВ і Бистриця 400 МВ –90 тис. шт./га.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


   
    Продуктивність міжвидових гібридів картоплі, їх беккросів залежно від умов випробування [Текст] / Н.В. Кравченко [и др.] // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 22-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Картопля--Гібриди--Продуктивність
Кл.слова (ненормовані):
картопля, міжвидові гібриди, їх беккроси, продуктивність, місця випробування, роки дослідження
Анотація: У статті наведено дані оцінки 33-х складних міжвидових гібридів картоплі, їх беккросів за продуктивністю в результаті випробування матеріалу в двох місцях: Сумський національний аграрний університет і Устимівська дослідна станція Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва впродовж трьох років. Визначений високий потенціал досліджуваного матеріалу за продуктивність, з максимальним проявом ознаки в триразового беккроса п’ятивидового гібрида 08.197/105 –1643 г/гніздо, що в 2,6 раза більше, ніж у кращого із стандартів сорту Явір. Проте, тільки в 2017 році за випробування в СНАУ частка гібридів з дуже високою продуктивністю –більше 700 г/гніздо–становила 54,4%. Встановлено, що найгіршими умовами для реалізації ознаки виявилися в 2016 році за оцінки в Устимівській дослідній станції.Вираження показника менше 200 г/гніздо мали 60,6% гібридів. Виявлений значний вплив зовнішніх умов на продуктивність досліджуваного матеріалу. Найбільша частка гібридів з максимальною продуктивністю виявлена в 2017 році в СНАУ і 2015 році в Устимівській дослідній станції. У обох місцях випробування дуже несприятливим для прояву ознаки виявився 2016 рік, хоча окремі гібриди саме в таких умовах характеризувалися максимальним вираженням показника. Доведена різна реакція сортів-стандартів та досліджуваного матеріалу на умови вирощування. Однакова частка гібридів з вищим проявом ознаки, ніж у кращого сорту-стандарту, виявлена в СНАУ (27,3%) і Устимівській дослідній станції (9,1%) в 2015 і 2017 роках. Для обох місць випробування однаковою вона була в 2016 році (3,0%). За часткою гібридів з великою різницею прояву продуктивності залежно від місць та років дослідження, величиною коефіцієнта варіації доведений значний вплив зовнішніх умова на прояв ознаки. Максимальна величина останнього сягала 88%, хоча в деяких гібридів він знаходився в межах 5–10%.Виявлена різна реакція на зовнішній комплекс сестринських форм, що залежало від походження матеріалу.


Дод.точки доступу:
Кравченко, Н.В. ; Бондус, Р.О.; Скляр, В.Г.; Подгаєцький А. А., Дегтярьова М. С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


   
    Стан галузі хмелярства в Україні та можливості підвищення її ефективності у сучасних умовах [Текст] / С. М. Рижук [и др.] // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 29-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хмелярство в Україні
Кл.слова (ненормовані):
хміль, хмелярство, гранули шишок хмелю, ФГ «Еліта -Хміль», ТОВ «Белхмельагро», гранулятор ОГМ-1,5, технологія висушування, температура сушильного повітря, пивоварні компанії
Анотація: Проведений аналіз стану галузі хмелярства в Україні, США, Китаї та в країнах ЄС. Встановленіпричинизанепаду галузі в Україні в останні три десятиріччя. Серед них відзначено: наукову необґрунтованість розпаювання хмелевих плантацій та комплексного цінного майна хмелегосподарств; зміну форм власності шляхом продажі пивоварних заводів іноземним компаніям, що призвела до відриву галузі від вітчизняних виробників продукції хмелю; зайняття монопольного становища на ринку власниками великих пивоварних підприємств і використання для виробництва пива переважно імпортної сировини.Зазначено, що нині хміль в Україні вирощують лише в чотирьох областях –Житомирській, Рівненській, Львівській та Хмельницькій. У структурі хмеленасаджень провідне місце займає Житомирська область − майже 74 % загальних площ. Впродовж 2008−2017 рр. кількість діючих господарств у країні скоротилася із 59 до 19.Запропоновані конкретні заходи щодо інтегрування виробників, переробників та споживачів хмелепродукції з метою подальшого відродження галузі хмелярства в Україні.Проведені дослідження щодо можливості використання хмелегосподарствами лінії гранулювання шишок хмелю на базі модернізованого гранулятора ОГМ-1,5. Встановлено, що використання лінії гранулювання на базі гранулятора ОГМ-1,5 із кільцевою матрицею товщиною 30 мм і радіальними отворами в 6 мм, заміною звичайних металевих деталей, по якій рухається подрібнена маса хмелю, на деталі із нержавіючої сталі, а також встановлення спеціального регулятора обертів електродвигуна дає можливість виготовляти гранули шишок хмелю, які за показниками якості майже аналогічні гранулам, що виготовляються за допомогою чеської лінії гранулювання MGL400CH. Подані показники якості гранул із шишок хмелю сорту Клон 18. Отримані у процесі переробки шишок на різних марках грануляторів гранули відповідали паспортним даним сорту, з якого вони були вироблені.


Дод.точки доступу:
Рижук, С.М.; Сухораба, В.П.; Надточій, П.П.; Проценко Л. В., Цибульський В. О., Ратошнюк Т. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


   
    Вміст пігментів у листках сочевиці за дії біологічних препаратів [Текст] / В. П. Карпенко, Т. П. Новікова, Р. М. Притуляк // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 41-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
хлорофіли aі b, сума хлорофілів a+b, каротиноїди, мікробний препарат, регулятор росту рослин, сочевиця
Анотація: У статті наводяться результати польового досліду з вивчення впливу мікробного препарату Rhizobiumleguminosarumbiovarviceaeштам К-29, в. р., 100мл/га норму насіння і регулятора росту рослин Регоплант, в. р., 250мл/т –передпосівна обробка насіння; 50мл/га –післясходове внесення на вміст фотосинтетичних пігментів (хлорофілів aі b, їх суми і каротиноїдів) у листках сочевиці сорту Лінза. Аналіз вмісту хлорофілів aі b, їх суми та каротиноїдіву листках сочевиці проводили у фазах бутонізації та початок цвітіння у відібраних зразках листків у польових умовах за методиками, описаними В.Ф. Гавриленко і Т.В.Жигаловою з використанням спектрофотометра LEKISS1104.За результатами досліджень встановлено залежність вмісту досліджуваних пігментів у листках сочевиці від погодних умов, застосування біологічних препаратів та від фази росту і розвитку культури. За комплексного використання біологічних препаратів у литках сочевиці сорту Лінза простежувалося зростання вмісту хлорофілів aі b, їх суми і каротиноїдів, завдяки чомустворювалися більш сприятливі умови для інтенсифікації проходження в рослинах основних фізіолого-біохімічних процесів, що лежать в основі формування високої продуктивності посівів.Уфазу початок цвітіння сочевиці, коли була найвища активність ростових процесів рослин, вміст досліджуваних пігментів у листках рослину порівнянні з фазою бутонізації значно збільшувався.Найвищий вміст пігментів у листках сочевиці сорту лінза було відмічено у варіантах досліду за передпосівної обробки насіння композицією мікробного препарату Rhizobium leguminosarum biovar viceae штам К-29, в. р., 100мл/га норму насіння і регулятора росту рослин Регоплант, в. р., 250 мл/т із наступним післясходовим внесенням останнього у нормі 50 мл/га, де перевищення до контролю для суми хлорофілів а і bв середньому складало 35%, каротиноїдів -43 %.


Дод.точки доступу:
Карпенко, В.П.; Новікова, Т. П.; Притуляк, Р.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Манушкіна, Т. М.
    Ріст, розвиток та формування продуктивності лаванди вузьколистої в умовах Південного Степу України [Текст] / Т. М. Манушкіна // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 48-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лаванда вузьколиста
Кл.слова (ненормовані):
Lavandula angustifolia Mill., ефірна олія, адаптація, морозостійкість, продуктивність рослин
Анотація: Показано особливості росту і розвитку та формування продуктивності рослин лаванди вузьколистої Lavandula angustifolia Mill. в умовах Південного Степу України залежно від застосування стимуляторів росту Радостим та Стимпо. Установлено, що рослини лаванди третього року вирощування характеризувалися в умовах Південного Степу України достатньо високою морозостійкістю –82,7–98,1%. Найбільший стимулюючий ефект на процеси росту рослин лаванди виявлено за обробки їх біостимулятором Стимпо: сформувалися пагони висотою 62,4–78,4 см, діаметр куща –60,2–72,4 см, кількість суцвіть –285,4–352,0шт./кущ. Оптимальні параметри структури урожаю визначено у рослин лаванди під впливом препарату Стимпо: довжина суцвіття 5,8–7,4 см, кількість кілець у суцвітті 5,9–7,1 шт. Не істотно впливала обробка біостимуляторами на кількість квіток у напівкільці, цей показник у сортів коливався у межах 4,2–4,9 шт. Відмічено відмінності між сортами за показниками структури врожаю. У сорту Степова формувалися суцвіття найбільшої довжини –6,6–7,4 см, у сорту Синева –найбільша кількість кілець у суцвітті –6,8–7,1 шт, у сорту Вдала –найбільша кількість квіток у напівкільці 4,5–4,9 шт.Найбільша урожайність лаванди сформувалася у варіанті із обробкою біостимулятором Стимпо: у сорту Степова –6,6 т/га, у сорту Синева –7,6т/га , у сорту Вдала –6,0 т/га. Приріст до контролюу даному варіанті становив 1,3, 2,3 і 0,7 т/га, відповідно, по сортах. Масова частка ефірної олії у рослинній сировині лаванди не залежала від використання стимуляторів росту, і відрізнялася залежно від генотипу рослини. Найбільша масова частка ефірної олії визначена у сорту Вдала –2,30–2,32%, що на 0,38–0,40 % більше порівняно із контролем. Найбільший збір ефірної олії відмічено у варіанті з біостимулятором Стимпо: у сорту Степова 127,36кг/га, у сорту Синева –142,34 кг/га, у сорту Вдала –139,17 кг/га. Прибавка порівняно із контролем становила 25,66, 40,64 і 37,47 кг/га, відповідно, по сортах.За обробки рослин препаратом Радостим також відмічено стимулюючий ефект щодо підвищення продуктивності рослин лаванди, проте показники урожайності у даному варіанті достовірно нижчі порівняно із обробкою рослин біостимулятором Стимпо.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


   
    Зміна фізико-хімічних показників родючості чорнозему опідзоленого в сівозміні залежно від різного удобрення [Текст] / Г. М. Господаренко, І. В. Прокопчук, О. Д. Черно // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 55-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сівозміна --Обробіток грунту
Кл.слова (ненормовані):
польова сівозміна, мінеральні добрива, чорнозем опідзолений,фізико-хімічні показники, кислотність ґрунту
Анотація: У статті наведено результати вивчення впливу різних доз і співвідношень мінеральних добрив на фізико-хімічні показники чорнозему опідзоленого важкосуглинковогов Правобережному Лісостепу України. На основі проведених досліджень встановлено, що за тривалого внесення мінеральних добрив простежується тенденція до підкислення ґрунту на 0,1–0,3 одиниці рНKCl, а у деяких варіантах досліду рНKClбув < 5,5, що свідчитьпро слабкокислу реакцію ґрунтового розчину. Тому в подальшому ґрунт буде потребувати проведення підтримувального вапнування. Тривале застосування мінеральних добрив у сівозміні, поряд з обмінною, впливає і на зміну гідролітичної кислотності ґрунту. При цьому, вона досить суттєво залежить від доз і співвідношень добрив Зміни гідролітичної кислотності в шарі ґрунту 0–20см були у межах від 2,78смоль/кг перед закладанням досліду до 4,23смоль/кг ґрунту. Найбільший вплив на її підвищення мало застосування азотних і калійних добрив. Вміст магнію в ҐВК був більш стабільним, навіть за високих доз мінеральних добрив відмічено лише тенденцію до зниження його вмісту. Аналогічними були зміни вмісту суми катіонів K+Nа в ҐВК. У шарі ґрунту 20–40 см зміни вмісту катіонів у ҐВК були менш значними, але достовірне зниження їх суми пройшло у варіантах досліду, де вносилися азотні добрива в дозі 150 кг/га д.р., а також на тлі середньорічного внесення в сівозміні лише P60K80. Ємність вбирання ґрунту під впливом удобрення змінюється несуттєво, тоді як ступінь насиченості основами знизився з 89,9% до 83,7–88,8% у шарі ґрунту 0–20 см і з 93,2% до 86,6–90,9% у шарі ґрунту 20–40 см залежно від варіанту удобрення.Таким чином, навіть нейтральні за своєю природою чорноземні ґрунти, за умови тривалого застосування лише мінеральних добрив, не здатні протистояти хімічному навантаженню і процесі сільськогосподарського використання змінюють свої фізико-хімічних властивості.


Дод.точки доступу:
Господаренко, Г.М.; Прокопчук, І.В.; Черно, О. Д.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


    Глупак, З. І.
    Стандартизаці та сертифікація зерна в Україні та країнах Європейського Союзу [Текст] / З. І. Глупак // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 63-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зерно--Стандарти
Кл.слова (ненормовані):
пшениця, стандарт, якість зерна, показники якості, торгівельні біржі, експорт, контракти
Анотація: У зв’язку з підписанням економічної частини Асоціації з Європейським Союзом Україна повинна повністю адаптувати існуючі національні стандарти до стандартів, прийнятих на території Євросоюзу. Відповідність продукції Директивам і гармонізація стандартам ЄС –досить висока оцінка якості, що має заслужений авторитет на торгових ринках багатьох країн. Наразі сертифікація українського зерна не є обов’язковою для його реалізації в Україні. Для цього достатньо провести аналіз партії зерна на відповідність вимогам стандартів і цим самим виробник доводить, що його продукція є якісною. Проходження обов’язкової сертифікації зернає необхідною умовою при його реалізації до країн Європейського Союзу. Для отримання преференційного доступу на ринок ЄС у рамках Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі необхідно підтвердити походження товару з України та отримати сертифікат EUR.1.В статті наведено порівняння українського державного стандарту на зерно пшениці із вимогами технічних регламентів Європейського Союзу. Проаналізовано показники якості зернових культур, які регламентуються стандартами обох країн. Наведено спільні характеристики та відмінності у визначенні якості зерна пшениці. Проведено аналіз методик визначення основних показників якості.При експорті пшениці з України до країн Європейського Союзу необхідно заздалегідь враховувати звичайні (середні) потенційні можливості використання експортного зерна і порівнювати якість зерна не тільки на основі вмісту в ньому білка або клейковини, а, що не менш важливо, також зіставляти якість продуктів переробки чи інші споживчі якості.Абсолютно зіставляти показники стандартіврізних країн неможливо, оскільки існує різниця в методиках визначення параметрів класифікації. Таким чином, актуальною є сертифікація проб пшениці, класифікованої згідно з діючими стандартами. Важливо при визначенні якісних показників проводити аналізи тими ж методами, якими б це робили закордонні покупці. Крім того, до ціни треба відноситься як до показника, який формується під впливом ринкових чинників, при цьому, в різні роки різниця в цінах на зерно з різними якісними показниками може дуже відрізнятися.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


    Василишина, О. В.
    Застосування методу багатокритеріальної оптимізації для вибору кращого сорту заморожених плодів вишні [Текст] / О. В. Василишина // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 70-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вишня--Переробка продукції
Кл.слова (ненормовані):
плоди вишні, сухі розчинні речовини, цукри, кислоти, аскорбінова кислота
Анотація: Вишня –широко відома культура в Україні, завдяки поєднанню кисло-солодкого смаку та привабливого кольору. Однак, термін зберігання плодів вишні складає всього 10−15 діб. Тому для забезпечення цілорічного споживання населенням цих плодів необхідно вивчити придатність нових сортів цієї культури до заморожування та тривалого зберігання. Метою досліджень було застосування методу багатокритеріальної оптимізації для вибору кращого сорту заморожених плодів вишні сортів Альфа, Жадана, Шанс, Елегантна, Пам'ять Артеменка, Оптимістка, Подбельська, вирощених на дослідній станції помології ім. Л. П. Симиренка ІС НААН. Застосування методу багатокритеріальної оптимізації дасть змогу найбільш повно виявити вплив якісних показників та значення інтервалів допустимих значень для визначення найбільш придатних для заморожування плодів вишні.За результатами досліджень встановлено, що вміст компонентів хімічного складу плодів вишні залежить від особливостей сорту. Втрата клітинного соку плодів коливається в межах від 7,2% по сорту Пам'ять Артеменка до 10,9% − Альфа.Вміст сухих розчинних речовин знаходиться в кількості від 14,71% по сорту Шанс до15,21% − Пам'ять Артеменка. Значення цукрів в плодах вишні даних сортів складає від 9,57 до 10,77%. Наявність титрованихкислот, що разом з цурками обумовлюють смак плодів, міститься на рівні 1,68% для сорту Елегантна та найвища –для плодів вишні сорту Пам'ять Артеменка.Найвищу С-вітамінну цінність мають плоди вишні сорту Пам'ять Артеменка –10,6 мг/100 г і найменшу –Оптимістка 7,9 мг/100 г.За комплексом фізико-хімічних показників, методом багатокритеріальної оптимізації, запропоновано рекомендувати виробництву для заморожування плоди вишні сортів: Пам'ять Артеменка, Елегантна та Альфа.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


    Устименко, В. І.
    Видове різноманіття вищих судинних рослин свіжих борів природного заповідника "Древлянський" [Текст] / В. І. Устименко // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 75-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природні заповідники--Біологічне різноманіття--Охорона природи
Кл.слова (ненормовані):
видове різноманіття, кількісний склад, вищі судинні рослини, природній заповідник, індекс домінування, міра різноманітності.
Анотація: Збереження видового різноманіття є одним з ключових завдань діяльності об’єктів природно-заповідного значення, зокрема, природного заповідника «Древлянський». З метою поліпшення якості моніторингу видового різноманіття на території природнього заповідника «Древлянський» було проведено дослідження видового складу вищих судинних рослин свіжих борів.Було досліджено 18 виділів 6 кварталів Народицького лісництва. За результатами досліджень було визначено видовий склад вищих судинних рослин лісів з типом лісорослинних умов А2 (Свіжі бори) Розсохівського відділення. Було виявлено та систематизовано 14 видів вищих судинних рослин, що належать до 14 родів та 10 родин, серед яких найбільш чисельною є родина тонконогові (Poaceae), яка включає в себе 5 родів та 5 видів.Проведено чисельний облік, на основі якого визначено домінантний за чисельністю вид –куничник наземний (Calamagrostis epigeios (L.) Roth.), сумарний індекс домінування якого складає 0,1827. Визначено загальний індекс видового різноманіття Маргалефа, який становить 1,6385 для свіжих борів Розсохівського відділення та індекси різноманіття в окремих кварталах, що досліджувалися, також розраховано індекси домінування сумарні та поквартальні.Результати дослідження будуть використані при подальшому вивченні видового різноманіття природного заповідника та виявлення основних закономірностей у формуванні фітоугрупувань, дослідження динаміки їх видового складу та чисельності популяцій на території природного заповідника «Древлянський», а також будуть розроблені заходи щодо збереження та відновлення природного фіторізноманіття на території заповідника «Древлянський».


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.